Z wizytą u naszych partnerów we Włoszech

Chcąc wciąż rozwijać sieć sklepów socjalnych i społecznych naszej sieci Spichlerz – staramy się co jakiś czas odwiedzać podobne punkty w europejskich krajach.

Znamy już model działalności w Austrii🇦🇹 i Niemczech🇩🇪, tym razem jesteśmy we Włoszech 🇮🇹. Każdorazowo dziękujemy bardzo za zaproszenia nas na takie spotkania! To bardzo ważne, że jest chęć współpracy w rozwijaniu tej wyjątkowej idei- łączącej niemarnowanie żywności z pomocą osobom potrzebującym.

Emporio della Solidarieta to „supermarkety solidarności”, mające na celu odzysk odpadów z korzyścią dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Przypominają sklepy lub małe targowiska, a produkty pozyskują poprzez darowizny lub zakupy. Beneficjenci mogą swobodnie wybierać towary według swoich potrzeb i upodobań. Ponadto emporia oprócz wsparcia materialnego oferują usługi poradnictwa, szkolenia, integrację i socjalizację Dziękujemy Chiarze za spotkanie we Włoszech i rozmowy o ich modelu działalności, a także naszemu kontaktowi z Włoch – Luce, który kiedyś w stolicy Polski odwiedził nasz Spichlerz Sklep Socjalny Warszawa i zaproponował spotkanie w Italii. Przed nami ciąg dalszy pracy nad ujednoliceniem polskich przepisów dotyczących prowadzenia sklepów socjalnych i społecznych – na te obowiązujące w Europie. Wszystkich chętnych do pomocy w tym zadaniu zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz