WIGILIA I WIELKANOC
DLA SAMOTNYCH

w służbie bliskości wobec samotności

dołącz

Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne .

DOŁĄCZ DO NAS JAKO WOLONTARIUSZ

Jak co roku- zapraszamy do pomocy w organizacji wszystkich chętnych wolontariuszy! 🙂

Spotkania organizacyjne z koordynatorami poszczególnych działów odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 w kawiarence przy Sklepie Socjalnym „Spichlerz” na ul. Tysiąclecia 82 w Katowicach.

Każdy na pewno znajdzie u nas miejsce, w którym się świetnie odnajdzie. Zapraszamy zarówno do prac na kuchni, działań przy dekoracjach hali, ustawianiu stołów, transporcie darów, przy pracach porządkowych, a także do działu kelnerskiego podczas samego wydarzenia.

Ponadto Fundacja Wolne Miejsce także na swoim profilu facebookowym  zamieszcza wszystkie najważniejsze informacje dotyczące organizacji wydarzenia, spotkań wolontariuszy czy zbiórek produktów potrzebnych do przygotowania tego ogromnego wydarzenia.

Wielkie Wielkanocne Gotowanie 2023 odbędzie się tradycyjnie w profesjonalnej kuchni zlokalizowanej Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach koło „Spodka”.

Szefowa kuchni wraz z kucharzami, wolontariuszami, uczniami szkół gastronomicznych zacznie działać już tydzień przed Wielkanocą. Jak co roku, do pomocy w gotowaniu zapraszamy także gwiazdy znane z kulinarnych programów telewizyjnych. A wszystko to właśnie dla tych najbardziej potrzebujących, którzy czekają na rozmowę i ciepły posiłek w niedzielny, wielkanocny poranek.  

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jak jeszcze można nas wesprzeć?

  • finansowo – poprzez darowizny z dopiskiem „Wielkanoc”: Alior Bank 84 2490 0005 0000 4530 15463474 lub wirtualny terminal Donateo: www.wolnemiejsce.donateo.pl
  • przygotowując ręcznie robione stroiki i dekoracje na świąteczne stoły
  • organizując zbiórki produktów z listy opublikowanej na fanpage’u fundacji
  • udostępniając nasze posty, aby mogły dotrzeć do jak najwięcej ilości osób


Każdy znajdzie u nas wolne miejsce- zapraszamy!