WIGILIA I WIELKANOC
DLA SAMOTNYCH

w służbie bliskości wobec samotności

dołącz

Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne .

DOŁĄCZ DO NAS JAKO WOLONTARIUSZ

Jak co roku - zapraszamy do pomocy w organizacji wszystkich chętnych wolontariuszy! 🙂

Spotkania dla wolontariuszy odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w Bistro Socjalnym Spichlerz, które znajduje się w Społecznym Ministerstwie ds. Samotności przy ul. Mikołowskiej 44 w Katowicach. Każdy na pewno znajdzie u nas miejsce, w którym się świetnie odnajdzie. Zapraszamy zarówno do prac na kuchni, działań przy dekoracjach hali, ustawianiu stołów, transporcie darów, przy pracach porządkowych, a także do działu kelnerskiego podczas samego wydarzenia.

Zachęcamy do zapisywania się na wolontariat poprzez formularz
https://forms.gle/X3WV7kSiKJbC7CPe8

Ponadto Fundacja Wolne Miejsce także na swoim profilu facebookowym  zamieszcza wszystkie najważniejsze informacje dotyczące organizacji wydarzenia, spotkań wolontariuszy czy zbiórek produktów potrzebnych do przygotowania tego ogromnego wydarzenia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jak jeszcze można nas wesprzeć?

  • finansowo – poprzez darowizny z dopiskiem „Wielkanoc”: Alior Bank 84 2490 0005 0000 4530 15463474 lub wirtualny terminal Donateo: www.wolnemiejsce.donateo.pl
  • przygotowując ręcznie robione stroiki i dekoracje na świąteczne stoły
  • organizując zbiórki produktów z listy opublikowanej na fanpage’u fundacji
  • udostępniając nasze posty, aby mogły dotrzeć do jak najwięcej ilości osób


Każdy znajdzie u nas wolne miejsce- zapraszamy!