Wyjątkowy dzień we Lwowie

Ponownie, w świąteczny, wielkanocny, niedzielny poranek ekipa Fundacji Wolne Miejsce zjawiła się przed dworcem PKP we Lwowie. Cieszymy się, że po styczniowym wydarzeniu jakim był Bożonarodzeniowy Obiad, ponownie zaprosił nas mer miasta, Andrej Sadowy. Przygotowaliśmy aż 300 litrów polskiego żurku z białą kiełbasą oraz ponad tysiąc kolorowych pisanek w barwach flag polski i Ukrainy!

Ogromne podziękowania za wsparcie tego wyjątkowego wydarzenia także dla prezydenta miasta Katowice, Marcina Krupy – cieszymy się, że była to wspólna akcja z miastem Katowice. Dziękujemy także Krzysztofowi Wieczorkowskiemu, pełnomocnikowi Prezydenta, za pomoc we wszystkich sprawach urzędowych we Lwowie. Dziękujemy też firmie PwC – Wasze wsparcie sprawiło, że nasza kilkunastoosobowa ekipa wolontariuszy mogła w ogromny sposób pomóc mieszkańcom Lwowa i Kijowa w tym wyjątkowym świątecznym czasie. Dziękujemy PwC Service Delivery Center.

Piekarnie Cukiernie Putka – raz jeszcze dziękujemy za te ogromne ilości pysznego, polskiego pieczywa. Wszystko trafiło do rąk potrzebujących. Cukiernia Olsza – Wasze piękne świąteczne ciasta i baby zachwycały wszystkich i wyglądem i smakiem. Rozdawaliśmy też dzieciakom pakieciki słodyczy przygotowane przez Fundacja In Corpore z Katowic. Te niespodzianki dały im mnóstwo radości i uśmiechu. Dziękujemy!

I oczywiście dziękujemy najważniejszym osobom- naszym wolontariuszom! Mieliśmy tu naprawdę świetną ekipę! Jesteście dzielni, wytrzymali i wspaniali. Brawo teamy miast: Olsztyn, Katowice, Starachowice, Świętochłowice, Jaworzno, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza!

Ramię w ramię pracował z nami także poseł Michał Wypij poseł na Sejm RP – Michał, dziękujemy, że byłeś tam z nami. Gościliśmy też wspaniałą rodzinkę, która z trójką super dzieciaków dojechała do nas do Lwowa właśnie na tą akcję.

Dodaj komentarz