Wielkanoc w Kijowie – za nami

To był piękny dzień. Zespół fundacji Wolne miejsce przyjechał na zaproszenie mera miasta, Witalija Kliczko. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z urzędem miasta, zorganizowaliśmy dziś wielkanocny poczęstunek dla ponad tysiąca mieszkańców Kijowa.

Na rozpoczęciu akcji mieliśmy zaszczyt poznać panią Vice mer Kijowa, Ганна Старостенко, która powitała uczestników wydarzenia. Co więcej – została z nami niemal do samego końca, spędzając czas na rozmowach z mieszkańcami czy nalewaniu zupy wraz z naszym zespołem. Dziękujemy także za miłe słowa doceniające nasze działania, oraz za bardzo ważne rozmowy o przyszłych możliwościach współpracy z fundacją. W naszym słynnym fundacyjnym kotle Marta ugotowała aż 300 litrów polskiego żurku, ale w delikatniejszym, ukraińskim wydaniu- dopasowanym pod smaki naszych gości. Przygotowaliśmy też wielobarwne pisanki – w kolorach Polski i Ukrainy. Piekarnie Cukiernie Putka – dziękujemy za te ogromne ilości polskiego pieczywa, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Cukiernia Olsza – Wasze piękne świąteczne ciasta zachwycały gości wydarzenia!

Rozdawaliśmy też różnorodne słodycze i upominki od naszych darczyńców. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w przygotowaniu akcji także urzędnikom, Julii i Artemowi oraz Robertowi, dyrektorowi Instytutu Kultury Polskiej. Dziękujemy wolontariuszom za ten długi dzień pracy! Jesteście najlepsi!

My wszyscy wciąż jesteśmy w trasie z Kijowa do Lwowa, by jutro, ponownie od wczesnych godzin porannych, zorganizować wielkanocne wydarzenie w tym mieście.

Bądźcie z nami

Dodaj komentarz