Otwieramy Społeczne Ministerstwo do spraw Samotności!

Znacie już naszą niezwykłą nazwę, widzieliście salę konferencyjną, pokazaliśmy projekt bistro. Czas na otwarcie.

Już w czwartek, 12 października 2023 o godzinie 9:00 oficjalnie, wraz z Miastem Katowice, otworzymy drzwi do pięknej kamienicy przy ul. Mikołowskiej 44. Będzie to pierwszy w Polsce koncept, wzorowany na sprawdzonych praktykach z Japonii i Anglii, ale jedyny na świecie w planowanej przez nas formie. Co już od października, będzie sie działo w nowej siedzibie fundacji Wolne Miejsce? Na przestrzeni parterowej znajdzie się pierwsze na świecie Bistro socjalne Spichlerz.

🌿 Wyjątkowe miejsce serwujące niedrogie posiłki lunchowe dla wszystkich potrzebujących. Będziemy gotować z sezonowych produktów z naszych lokalnych sklepów socjalnych sieci Spichlerz, zgodnie z zasadą niemarnowania żywności, jednocześnie edukując w zakresie idei #zerowaste.
Zespół projektowy Ikea Katowice stworzył tu przestrzeń prawdziwie domową, przytulną, ale przede wszystkim dostępną dla wszystkich, stąd też w bistro dominują kolory ziemi, wiklinowe dodatki, dużo drewna oraz dobrze pomyślane rozwiązania. Dzięki współpracy z Ikea Katowice i przekazanym elementom wyposażenia bistro jest nie tylko funkcjonalne, ale ma też swój unikatowy klimat oraz otwartość na wszystkich potrzebujących wsparcia.

🌿 Przy wsparciu Decathlon Śląsk stworzyliśmy natomiast salę gimnastyczną, która będzie pełniła również funkcję taneczną. W otoczeniu lustrzanych ścian prowadzone będą różnorodne zajęcia ruchowe. Produkty i sprzęty do ćwiczeń przekazane przez Decathlon sprawią, że zajęcia gimnastyczne czy cotygodniowe „fajfy” będą gromadzić tutaj wszystkich spragnionych ruchu, sportu, zdrowego trybu życia i kontaktu z innymi.

🌿 Na części piętra mamy już także gotowe miejsce na różnego rodzaju warsztaty, szkolenia, spotkania z ciekawymi osobistościami.

🌿 Jednym z najważniejszych elementów będzie codzienna dostępność profesjonalnego wsparcia: psychologicznego, terapeutycznego, prawnego.
Każdy znajdzie u nas swoje wolne miejsce!

Zapraszamy!

Dodaj komentarz