Kartka zamiast kwiatka – Dzień Kobiet w Turcji!

8 marca już niedługo! Dokładnie tego samego dnia kobiety w Turcji także świętują Dzień Kobiet. Tym razem będzie nieco inaczej. Trzęsienie ziemi wywróciło ich życie do góry nogami. Martwią się tym, gdzie będą mieszkać, co dadzą jeść dzieciom. Straciły bliskich, a pod gruzami są dosłownie resztki dobytku ich życia…
Ekipa fundacji Wolne miejsce jest w mieście Elbistan już od 17 lutego. Karmimy tam ponad trzy tysiące potrzebujących osób dziennie. W Dniu Kobiet chcemy zrobić dla nich coś wyjątkowego! Nie damy rady zdobyć tam kwiatów, więc ogłaszamy zbiórkę laurek dla wszystkich pań i dziewczynek, które tego dnia będą w naszym punkcie pomocy humanitarnej. Podejmijcie z nami to wyzwanie!
Do piątku, 3 marca potrzebujemy około tysiąca sztuk. Zbieramy je w sklepach socjalnych „Spichlerz” – ul. Tysiąclecia 82 oraz Świdnicka 25 w Katowicach oraz w sklepie społecznych „Spichlerz” w Tyskich Halach Targowych, al. Piłsudskiego 8 i w Warszawie, ul. Modzelewskiego 71. Możecie zrobić je w domu, szkole czy przedszkolu.
W laurkach koniecznie zamieśćcie stwierdzenia tj.
Kadınlar Günü – Dzień Kobiet
Mutlu kadınlar Günü – Szczęśliwego Dnia Kobiet
Polonyalılar Kadınlar Günü’nde en iyisini diler – Polacy życzą wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.
Dziękujemy za Wasze wsparcie i zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej akcji!

Dodaj komentarz