FWM zaprasza na warsztaty kulinarno – edukacyjne #zerowaste

Niemal każdego dnia jest w kalendarzu jakieś święto- niektóre słynne i hucznie obchodzone, inne mało znane. Najbliższy czwartek, 27 lipca ustanowiono jako Dzień Samotnych.

Właśnie tego dnia Fundacja Wolne miejsce organizuje spotkanie dla wszystkich potrzebujących drugiego człowieka.
Zapraszamy na kulinarno- edukacyjny warsztat #zerowaste wraz z degustacją! Pokażemy jak gotować i nie marnować, a co najważniejsze – spędzimy razem czas.

👉 Gdzie? Sklep socjalny Spichlerz, ul. Tysiąclecia 82, Katowice
👉 Kiedy? Czwartek, 27.07 – cześć oficjalną zaczynamy o godzinie 10:00 a o 12:00 będzie warsztat

Samotność to jedna z chorób XXI wieku i staje się coraz większym problemem ludzkości. Jak wielokrotnie podkreślał prezes Mikołaj Rykowski: „Jest na nią jest tylko jeden lek- obecność drugiego człowieka”. Dlatego prosimy: rozejrzyjcie się, czy nie ma wśród Was osób, które żyją samotnie, a którym potrzeba po prostu zwykłej- niezwykłej rozmowy z drugim człowiekiem. Opowiedzcie im o nas- o fundacji w służbie bliskości wobec samotności. Zaproście do naszych Spichlerzy i sami zajrzyjcie. Pamiętajcie, że przysklepowe kawiarenki Spichlerz Caffe są czynne zawsze dla wszystkich chętnych, bez żadnych skierowań. Mamy także wolne miejsce dla kilku chętnych wolontariuszy, którzy pomogą nam w przygotowaniach w dniu wydarzenia. Od godziny 9:00 potrzebujemy kilku osób z najbardziej podstawowymi umiejętnościami kulinarnymi- do przygotowania półproduktów do gotowania – obranie i pokrojenie warzyw, prace porządkowe.

Zgłoszenia prosimy poprzez whatsapp na nr tel. 501170515.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz