Dziś nasze Społeczne Ministerstwo ds. Samotności odwiedziła ekipa TVN24!

Dziś nasze Społeczne Ministerstwo ds. Samotności odwiedziła ekipa TVN24! Rozmawialiśmy o raporcie GUS na temat skali ubóstwa w naszym kraju i o tym…

Czytaj dalej...

"Dziś są Twoje urodziiiiiinyyyy..."

"Dziś są Twoje urodziiiiiinyyyy..."- mogliśmy ostatnio fundacyjnie śpiewać aż kilku osobom naraz! Nasi Kochani pracownicy i wolontariusze …

Czytaj dalej...

Zaczęliśmy!

Właśnie dziś w Sali Lustrzanej w budynku Społecznego Ministerstwa ds. Samotności ruszyło przyjmowanie osób chętnych do przystąpienia do programu …

Czytaj dalej...

IX Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych - za nami!

Dziękujemy OFIP za dwa dni pełne inspirujących wykładów, nowych znajomości i spotkań z zaprzyjaźnionymi organizacjami pozarządowymi z całej Polski!…

Czytaj dalej...

O FUNDACJI:

Zaczęło się od sąsiada z bloku. Od jednej samotnej osoby, zaproszonej na kolację wigilijną. Po 20 latach, Mikołaj Rykowski, wraz ze sztabem 2000 wolontariuszy w całej Polsce, działają jako Fundacja Wolne Miejsce, w służbie bliskości.

Fundacja organizuje jedne z największych Wigilii oraz Śniadań Wielkanocnych dla samotnych w Polsce.

W 2020 i 2021 roku podjęliśmy się niesienia pomocy osobom zamkniętym w domach przez pandemię, samotnym, wykluczonym społecznie, organizując mobilną Wielkanoc oraz Wigilię w trzech metropoliach (warszawskiej, górnośląsko-zagłębiowskiej i łódzkiej) oraz w Olsztynie, Kołobrzegu, Radomiu, Kaliszu, Rumii, Tarnowie i Ostrowie Wielkopolskim.

Naszymi działaniami, wraz z samorządami, wolontariuszami i darczyńcami, obejmujemy osoby w potrzebie, dostarczając  doraźną pomoc rzeczową. Przeciwdziałamy samotności, wykluczeniu społecznemu. Włączamy się w walkę z głodem, przemierzając Polskę z 300-litrowym kotłem, w którym gotujemy zupę w czasie jesienno-zimowym na ulicach.

W grudniu 2020 został otwarty pierwszy sklep socjalny w Polsce, we współpracy z miastem Katowice.

Przeczytaj więcej 

WIGILIA I WIELKANOC
DLA SAMOTNYCH

w służbie bliskości wobec samotności

dołącz

WIGILIA
2023

Zbliżający się czas Bożego Narodzenia to szczególny moment w roku, w którym każdy i każda z nas pragnie spędzić w wyjątkowy sposób. Dla wielu samotnych osób jest to jeden z najtrudniejszych dni. Fundacja Wolne Miejsce po raz kolejny organizuje największą w Polsce Metropolitalną Wigilię dla Samotnych, która odbędzie się 24 grudnia o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Mamy nadzieję, że nasze współdziałanie uczyni świąteczny czas jeszcze piękniejszym, a wszystkim, którzy do nas dołączą pozwoli poczuć siłę bycia z drugim człowiekiem.

Wydarzenie jest organizowane w partnerstwie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.

DOŁĄCZ DO NAS JAKO WOLONTARIUSZ!

WOLONTARIAT
Przekaż datek na bieżącą działalność 
Fundacji Wolne Miejsce

Skorzystaj z terminala Donateo i udziel bezpośredniego wsparcia finansowego na wsparcie zorganizowania Największej Wigilii dla Samotnych w Polsce, różnorodnych akcji pomocy dla uchodźców wojennych oraz prowadzenia pierwszej sieci sklepów socjalnych i społecznych Spichlerz w Polsce!

Nasze dzienne potrzeby są jednak wciąż ogromne! Dzięki Waszej dotychczasowej pomocy możemy poczęstować średnio 3 tys. dziennie osób z Ukrainy i Turcji. Przekazując datek na Fundację Wolne Miejsce możesz wesprzeć w swoich działaniach pomocowych uchodźców wojennych, poszkodowanych przez kataklizmy i  otworzyć nowe sklepy socjalne i społeczne Spichlerz w Polsce.

Jak szybko, bezpiecznie i bezpośrednio przekazać datek na konto naszej Fundacji?
  • Wejdź na stronę naszego wirtualnego terminala Donateo:  wolnemiejsce.donateo.pl
  • Wybierz wysokość datku spośród sugerowanych lub wpisz inną kwotę
  • Dobierz formę transakcji spośród:
    BLIK, płatności kartą lub przelewu tradycyjnego
  • Sfinalizuj transakcję. I już!

PARTNERZY

Napisz do nas:
Dziękujemy Twoja wiadomość została wysłana.
Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie za chwilę.

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj informacje o bieżących wydarzeniach

Proszę czekać...

Dziękujemy! Poprawnie zapisałeś się do newslettera.