Mobilna Wigilia 
2020

w służbie bliskości wobec samotności
DOŁĄCZ DO WIGILII

Mobilna Wigilia 
2020

Zapraszamy każdą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych. 
Tegoroczna Wigilia Dla Samotnych odbędzie się w zmienionej formie. Z powodu pandemii covid-19, nie mamy możliwości ugoszczenia naszych Gości przy zastawionych stołach. Podjęliśmy decyzję o organizacji mobilnej Wigilii, aby nikt nie był samotny w tym dniu. Nasi wolontariusze odwiedzą każdą zgłoszoną osobę, dostarczając wigilijną kolację, bezpośrednio do domu.

Mamy nadzieję, że pomimo obowiązujących obostrzeń, poczujemy prawdziwe Święta Bożego Narodzenia, wypełniając samotność dobrym słowem i życzeniami.
Zapraszamy każdą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych.

Akcja dostarczania potraw odbędzie się 24 grudnia 2020 w godzinach 7.00-15.00.
DOŁĄCZ DO WIGILII
"Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne."

MIKOŁAJ RYKOWSKI

Prezes Fundacji Wolne Miejsce

Tworzymy ogólnopolską sieć sklepów socjalnych

Oferta sklepu kierowana jest przede wszystkim do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, są zagrożone samotnością oraz wykluczeniem społecznym. 

WIĘCEJ

Nasze działania

Zaczęło się od sąsiada z bloku. Od jednej samotnej osoby, zaproszonej na kolację wigilijną. Po 20 latach, Mikołaj i Jola Rykowscy, wraz ze sztabem 2000 wolontariuszy w całej Polsce, działają jako Fundacja Wolne Miejsce, w służbie bliskości. 
KONTAKT
Fundacja organizuje jedne z największych Wigilii oraz Śniadań Wielkanocnych dla samotnych w Polsce.

W 2020 roku podjęliśmy się niesienia pomocy osobom zamkniętym w domach przez pandemię, samotnym, wykluczonym społecznie, organizując mobilną Wielkanoc oraz Wigilię w trzech metropoliach (warszawskiej, górnośląsko-zagłębiowskiej i łódzkiej) oraz w Olsztynie, Kołobrzegu, Radomiu, Kaliszu, Rumii, Tarnowie i Ostrowie Wielkopolskim.

Naszymi działaniami, wraz z samorządami, wolontariuszami i darczyńcami, obejmujemy osoby w potrzebie, dostarczając  doraźną pomoc rzeczową. Przeciwdziałamy samotności, wykluczeniu społecznemu. Włączamy się w walkę z głodem, przemierzając Polskę z 300-litrowym kotłem, w którym gotujemy zupę w czasie jesienno-zimowym na ulicach.

W grudniu 2020 otwieramy pierwszy sklep socjalny w Polsce, we współpracy z miastem Katowice.

Działania relacjonujemy 
na bieżąco na facebook

ZOBACZ

Fundacja Wolne Miejsce 

jest partnerem polityki społecznej w miastach
PARTNERZY
NIP 6342873088    KRS 0000638164
DAROWIZNY Alior Bank: 84 2490 0005 0000 4530 1546 3474
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram