Wigilia Katowice

Mobilna Wigilia 2021

Akcja dostarczania potraw odbędzie się 24 grudnia 2021 w godzinach 7.00-15.00.
Aby wziąć udział w Wigilii i otrzymać paczkę z potrawami, należy skontaktować się infolinią fundacji Wolne Miejsce, które będzie czynna od 15 do 20 grudnia. Numery infolinii znajdują się poniżej.
INFOLINIA
Coraz bliżej Święta! Jednak nie każdy spędzi je w rodzinnym gronie… Wigilia, to dla wielu osób trudny czas, a my ponownie chcemy to zmienić, wypełniając czyjąś samotność dobrym słowem, obecnością i życzeniami.

Już po raz kolejny organizujemy w wielu miastach Polski Wigilię dla Samotnych!

Znów zaprosimy każdą potrzebującą osobę, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych- do spędzenia jej razem z nami.

Tegoroczna edycja, wzorem poprzedniego roku może odbyć się w formie mobilnej- z dowozem kolacji wigilijnej wraz z świątecznym upominkiem przez wolontariuszy, ale mamy wciąż nadzieję, że będzie możliwe też zorganizowanie wersji stacjonarnej- w zależności od uwarunkowań sytuacji covidowej).

Zapraszamy do współpracy związanej z pomaganiem osobom potrzebującym i samotnym w tym wyjątkowym czasie Wigilii. Zapewniamy, że od lat nasze działania dają ogrom radości, tak potrzebnej w obecnych czasach, i z pewnością tak samo będzie w tegorocznej edycji tego wydarzenia.

Chcesz pomóc i razem z nami zrobić coś dobrego?

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych z dowozem

Wigilia dla samotnych z dowozem to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, którego celem jest dotarcie do osób samotnych i potrzebujących w dniu świątecznym z posiłkiem i upominkami. To wydarzenie organizowane jest również w partnerstwie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią pod nazwą: Metropolitalna Wigilia dla Samotnych z dowozem. W wydarzeniu udział wezmą osoby samotne, potrzebujące lub na kwarantannie, przebywające w dniu świątecznym na terenie GZM.

Numery infolinii

infolinia czynna jest od 15-20 grudnia

Metropolia

514 045 416

Warszawa

514 045 346

Ostrów Wielkopolski

62 727 21 70
"Fundacja zaprasza również do wypełnienia wolnego miejsca wolontaryjnego. Pragnę zapewnić, że każda osoba, która czuje chęć uczynienia czegoś autentycznego i dobrego dla drugiego człowieka, odnajdzie się w naszym fundacyjnym gronie. Wiem o tym, bo każdy z wielkanocnych kierowców, zawożąc śniadania wielkanocne, wrócił z wiosennej akcji poruszony tym, jak wiele radości dawał wręczając każdą świąteczną paczkę."

MIKOŁAJ RYKOWSKI

Prezes Fundacji Wolne Miejsce

Dołącz jako
wolontariusz

WOLONTARIAT
NIP 6342873088    KRS 0000638164
DAROWIZNY Alior Bank: 84 2490 0005 0000 4530 1546 3474
C 2021 Fundacja Wolne Miejsce | Powered by Wordpress design by Arleta Adamska
phone-handset