Spichlerz to pierwsza ogólnopolska sieć sklepów socjalnych w Polsce!

W niedalekiej przyszłości dołączy Dąbrowa Górnicza, Kołobrzeg, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Olsztyn, Radom, Łódź, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Legnica.  
WSPÓŁPRACA
Spichlerz to pierwsza ogólnopolska sieć sklepów socjalnych, stworzona przez Fundację Wole Miejsce. Pierwszy, pilotażowy sklep, został otwarty przy współpracy z miastem Katowice, na początku grudnia 2020. drugi od czerwca br. działa w Warszawie, od grudnia 2021 roku kolejny punkt w Katowicach - Logocie. We wrześniu 2022 roku został otwarty pierwszy sklep społeczny wraz z klubokawiarnią w Tychach. 

Oferta sklepu kierowana jest przede wszystkim do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej, są zagrożone samotnością oraz wykluczeniem społecznym. Działania zapobiegające samotności i wykluczeniu społecznemu, przez aktywizację i integrację społeczną, będę wspierane przez Spichlerz Caffee, czyli punkt kawiarniany prowadzony przy sklepie.

Projekt powstał jako naturalna kontynuacja działań Fundacji Wolne Miejsce, która od lat otacza opieką i służy pomocą, organizując jedne z największych Wigilii i Śniadań Wielkanocnych w Polsce. 

Model sklepów socjalnych, został przeniesiony z austriackich rozwiązań, stosowanych przez pomoc społeczną w Wiedniu, a także w krajach zachodnich.

Zapraszamy do współpracy!

Jak pomagamy?

Zniżki na produkty

Karta uprawniająca do zakupów produktów w cenach do 50% ich wartości rynkowej, dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

Nie marnujemy

Przeciwdziałamy marnotrawieniu żywności i produktów spożywczych.

Aktywizujemy

Aktywizujemy społecznie osoby samotne i Klientów sklepu, poprzez działania w Spichlerz Caffee.

Współpracujemy z DPS

Współpraca z DPS to szansa na oddolnie kierowaną reformę niesionej pomocy. 

Edukujemy

Sklep to możliwość realnej zmiany życia i nawyków, przez naukę zarządzania finansami domowymi, integrację społeczną, programy edukacyjne.

Godność i szacunek

Do zakupów w sklepie będą uprawnieni również wolontariusze fundacji, oraz osoby na stałe zaangażowane w jej działania. Takie rozwiązanie gwarantuje komfort zakupów i dyskrecję. Każdy człowiek ma takie same prawo do godności.

Współpracuj z nami

Zapraszamy do współpracy lokalnych i ogólnopolskich przedsiębiorców, dystrybutorów, producentów produktów spożywczych oraz artykułów pierwszej potrzeby. Bez względu na wielkość firmy.
Dołącz do EKO-przedsiębiorców
i wspieraj pierwszy w Polsce
Sklep Socjalny w Katowicach.
KONTAKT
Współpraca ze sklepami Spichlerz, to bezpośrednie wsparcie osób w potrzebie, a także realne przeciwdziałanie marnowaniu żywności. 

Współpracując z nami poprzez bezpłatne przekazanie towaru lub odsprzedaż za niewielką kwotę, wspieracie Państwo codzienne życie kilku tysięcy mieszkańców Katowic, którzy realnie skorzystają z Waszej pomocy. Przeciwdziałacie marnotrawieniu żywności, którą rokrocznie Polska wyrzuca w liczbie 9,5 miliona ton. 

To także korzyści dla Państwa firmy w postaci likwidacji  kosztownej utylizacji produktów, które stały się odpadami. 
W odróżnieniu od banków żywności, pracujemy również na produktach poniżej 5 dni do końca terminu przydatności.

Jesteśmy elastyczni, ze swojej strony zapewniamy pełne przygotowanie formalne do nawiązania współpracy.
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółów, wystarczy wysłać mail na adres fundacji biuro@wolnemiejsce.pl 

Kontakt:  tel. 536 293 162
NIP 6342873088    KRS 0000638164
DAROWIZNY Alior Bank: 84 2490 0005 0000 4530 1546 3474
C 2021 Fundacja Wolne Miejsce | Powered by Wordpress design by Arleta Adamska
apartmentpencilcartheart-pulsesmilecross-circle